Sokerointimassa Hard 850g
Sokeroi ilman bentoniittisavea/talkkia kaikki ihokarvat yhdellä massalaadulla. Ainoastaan brassisokeroinnissa tarvitset bentoniittisavea kuivattamaan luonnostaan kosteaa ihoaluetta.
Hard 850g sokerointimassa riittää
- Sääret 17 kertaa
- Kainalot 43 kertaa
- Brassi 28 kertaa
- Kasvot+ kulmakarvat 57 kertaa
Sokerointi kotona on helppo ja edullinen tapa poistaa häiritsevät ihokarvat ja on loistava karvanpoistomenetelmä niin naisten kuin miestenkin karvoille.
Sokeroinnin hyödyt:
- Sokerointi sopii ihan kaikille ihokarvoille ja ihotyypeille hellävaraisuutensa ansiosta.
- Sokerointimassa ottaa kiinni ainoastaan ihokarvaan ja kuivaan, kuolleeseen ihosolukkoon.
- Säännöllinen sokerointi vähentää karvankasvua ja ohentaa karvaa, jonka ansiosta sokerointiväli säännöllisellä sokeroinnilla pitenee.
- Yksilöllisistä eroista riippuen sokerointiväli on 3-6 viikkoa, joten iho pysyy sileänä pitkään eikä sheivauksen jälkeistä ikävää sänkeä tule.
Sokerointimassa Hard 850g
100% luonnontuote, joka sisältää ainoastaan vettä, sitruunaa ja Suomessa viljellystä sokerijuurikkaasta valmistettua sokeria.
Sokerointimassa Hard 850g on sellaisenaan käyttövalmis massa. Varsinkin harjoitteluvaiheessa sellaisenaan käyttövalmis massa. Jos massa tuntuu kuitenkin liian kovalta voit lämmittää massaa mikrossa,vesihauteessa tai sokerointimassoille tarkoitetussa lämmittimessä.
Alussa lämmitä vain 10-15 sekuntia mikrossa ilman kantta, vesihauteessa lämmitettäessä kansi pidetään paikoillaan. Kun sokerointitekniikkasi harjaantuu voit pehmentää massaa enemmän. Viileille ihoalueille massaa voi lämmittää enemmän ja taas lämpimiä alueita sokeroidessa et lämmitä ollenkaan tai ainoastaan vähän.
Siinä vaiheessa kun lämmität Hard massaa kaikille ihoalueille harkitse siirtymistä Mediumiin.
Sopii sokerointiin niin käsin kuin sokerointilastalla. Sokerointilastaa käyttäessä Hard massaa pitää jo harjoitteluvaiheessa hieman lämmittää, koska lasta ei siirrä käden lämpöä massaan.
Vegaani. 100% luonnontuote. Ei ole testattu eläimillä. Ei sisällä hajusteita eikä väriaineita.
Valmistettu Suomessa Kalajoella.
Ainesosat
Sokerointimassa: Sucrose, Aqua, Citric acid










Todella hyvä tuote. Olen kokeillut monia eri sokerimassoja, mutta tämä on kyllä heittämällä paras! Erittäin riittoisa. Pienehköllä pallerolla massaa sokeroi yhden jalan kokonaan. Ja helppoa, kun ei tarvitse käyttää talkkia tms.
Paras sokerimassa
Loistava tuote! Olen uusi kotisokeroinnille, mutta tämän tuotteen käyttö osoittautui lastan kanssa erittäin helpoksi käyttää. Sokeroinnin jälki myös mainiota. Suosittelen tuotetta lämpimästi. 🙂
Helppokäyttöinen tuote! Parasta on, ettei massaa tarvitse lämmittää.
Erinomainen sokerointimassa myös ensikertalaiselle. Hyvät ohjeet mukana!