Vahvistettu arvostelu ⭐⭐⭐⭐⭐
“Leviää hyvin ja kuivuu sopivaa tahtia. Ei kuivata ihoa eikä haise liian voimakkaasti. Olen tykännyt kovasti! 🙂” – Emma K
Sokeroinnin yksi osa on ihon huolellinen puhdistus ja desinfiointi. Sokeroidessa karvatuppi avataan, joten tehokas puhdistus ennen sokerointia ehkäisee bakteerien ja epäpuhtauksien pääsemisen ihon alle.
Huomioi, meikin puhdistukseen tarkoitetut tuotteet eivät desinfioi ihoa, vaan ne ainoastaan poistavat likaa/meikin ihon pinnasta.
Ennen sokerointia iho pestään ja kasvojen osalta puhdistetaan meikistä. Tämän jälkeen iho desinfioidaan, jolloin sokerointi on hygieeninen ja turvallinen.
Desinfiointiaine 200ml
Aloita sokerointi kotona desinfioimalla iho desinfiointiaineella. Desinfiointiaine puhdistaa ihon pinnan bakteereista. Samalla se kuivaa ihon pintaa ja poistaa karvan pinnasta loput rasvat, jolloin sokerointimassa tarttuu kunnolla karvoihin.
Hyvä ihon puhdistus takaa hygieenisen sokeroinnin. Desinfiointiaine 200ml on iso, erittäin riittoisaa pakkauskoko.
Suihkuta desinfiointiaine sokeroitavalle alueelle ja pyyhi alue kuivaksi paperilla tai tufferilla. Kasvojen sokeroinnissa suihkuta desinfiointiaine tufferiin.
Sisältää ihoa tehokkaasti hoitavaa ja kosteuttavaa Xylitolia.
Vegaani. Ei ole testattu eläimillä. Ei sisällä hajusteita eikä väriaineita.
Valmistettu Suomessa.
Ainesosat
Desinfiointiaine: Aqua, Alcohol Denat (A12) 10w-%/12 vol-%, Xylitol, Cetylpyridinium Chloride








Hyvä tuote ihon alku putsaukseen.
Hyvä
Desinfiointiaine toimi hyvin, kuivui nopeasti.
Levittyy hyvin, riittoisa. Kohtuullinen hintataso
hyvän kokoinen pullo, riittoisaa.